A-tým zvítězil v prvním přípravném zápase, junioři skvělí

V prvním přípravném zápase na ledě stadionu Jana Marka porazili naši hokejisté Lokomotivu Veselí nad Lužnicí poměrem 6:4.

Premiéru A-týmu našeho klubu sledovala velmi slušná divácká návštěva. Fanoušci si našli cestu na stadion i přes slunečné a teplé počasí, a za což jim je zapotřebí poděkovat.

Zápas se nesl sice v přípravném duchu, ale již od začátku bylo znát, že ani jednomu z týmů by nebylo po chuti prohrát. Naši nastoupili v sestavě bez několika tradičních opor. Z nejrůznějších důvodů chyběli Ota Lazorišák,  Filip Tomšík, Michal Stach nebo zraněný Ondra Jasanský. Chybějící hráče zastoupili  navrátilci do sestavy – Marek Koláček a Josef Mazanec, který hrál za Vajgar naposledy ve druhé lize, mladý Filip Řehout nebo Jan Tkáčik.

V první třetině jsme nastoupili v brance s  Tomášem Kubešem  a jako první se hned z kraje třetiny prosadil Josef Mazanec, po něm pak po pěti minutých hry krásnou střelou švihem do pravého rohu branky i David Košťál.

Ve druhé třetině skórovali první opět naši hráči, když se trefil 16-letý mladík Filip Řehout, hosté poté snížili po exhibičním vyjetí Tomáše Kubeše, kterému puk vzal hostující útočník a do prázdné brány nezaváhal. V polovině utkání vystřídal Tomáše Kubeše Ondra Houdek a 4 minuty po svém nástupu sledoval akci Zdeňka Ondřeje a Davida Košťála, který zvýšil na 4:1. Do konce druhého dějství padly ještě 2 branky, když nejdříve Ondra Houdek neudržel prudkou střelu z pravého kruhu a poté se trefil Zdeněk Ondřej po přihrávce Josefa Mazance zpoza brány. Třetina skončila za stavu 5:2.

Třetí část hry jsme nezačali vůbec dobře a ve třech minutách soupeř snížil dvěma slepenými góly na 5:4. Naši hokejisté se však nedali a vedení navýšili po gólu Marka Koláčka z 54. minuty na konečných 6:4.

Junioři jedou!

Dařilo se i juniorům, kteří nastoupili v neděli doma již od 15.00 hod. ke svému druhému mistrovskému zápasu Regionální ligy juniorů ve třech dnech. Nejprve v pátek 14.9. porazili Vlašim na jejím ledě 7:6 po SN a poté v neděli přejeli rozdílem dvou tříd HHK Velké Meziříčí 7:1.

Fotogalerie Stanislava Hladíka (www.hladikfoto.cz, facebook):