I od Krumlova jsme dostali desetítku

Zápas s HC Slavoj Český Krumlov, který se hrál v neděli 2. února, byl jedním z posledních, kdy jsme se mohli ještě „chytit“. Na hráčích bylo v prvních minutách znát, že moc chtějí, především Peter Pucher burcoval spoluhráče na střídačce a příkladem jim šel i při hře, útočil, dobrusloval protihráče, bránil. Jenže, a je to hit posledních měsíců, byl jedním z mála.

V brance nastoupil Jaroslav Jágr, v první obraně s Adamem Popelkou kapitán, a jinak klasický forvard, Michal Gurka.

První třetinu jsme začali slibně, Zdeněk Ondřej se hezky uvolnil na pas od Petera Puchera a ve 4. minutě jsme vedli 1:0. To bylo ale téměř vše, co se povedlo. O 24 vteřin později totiž srovnal Vondřich a za necelých pět minut stejný hráč zvýšil na 1:2. Naše hra se začala sypat a gól na 1:3 jsme dostali ve vlastní přesilové hře. Za hosty pak ještě zvyšoval Svoboda (1:4) a a při vyloučení Martina Ištvánika dvě minuty před konce úvodní části na 1:5 zvyšoval Krcho. Na konečných 2:5 po první třetině snižoval po přihrávce Štrajta agilní Peter Pucher.

Vstup do druhé třetiny byl opět z říše temna a po necelých čtyřech minutách, jednom úniku a neuhlídaném hráči těsně před Jaroslavem Jágrem, již nebylo v podstatě co řešit. Stav 2:7 ve 24. minutě utkání hovoří za vše. Z tohoto pohledu je konečný výsledek 4:10 v podstatě ještě milosrdný. Soupeř si hlídal vedení a jediným jeho úkolem bylo moc se nevysílit. A to se mu i podařilo….

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Slavoj Č. Krumlov 4:10 (2:5, 1:5, 1:0)
4. Ondřej (P. Pucher st.), 20. P. Pucher st. (Štrajt), 35. Jasanský (Brázda), 49. Lazorišák – 4. Vondřich (J. Krcho), 9. Vondřich (Gallistl), 11. J. Krcho (Vondřich), 18. J. Krcho (Kutiš), 22. Hakl (Vondřich), 24. Klíma (M. Lukeš, F. Čížek), 28. J. Krcho (F. Čížek), 30. Klíma (Unger, F. Čížek), 39. Hakl (Klíma, M. Lukeš).
Rozhodčí: Horáček – Knor, Jiřička.
Vyloučení: 7:7, navíc J. Heřmánek (Vajgar), Unger (Č. Krumlov) oba 5 minut + do konce, Brázda (Vajgar) 10 minut.
HC Vajgar: Jágr (28. Pachmann) – Popelka, Jon, Dúška, Ištvánik, Janeček – J. Heřmánek, Lazorišák, Štrajt, Ondřej, P. Pucher st., D. Košťál, H. Havelka, Gurka, V. Tržil, Brázda. Trenéři Peter Pucher st. a Zdeněk Ledvinka.
Č. Krumlov: Spáčil – Gallistl, F. Čížek, Břečka, Kutiš, D. Svoboda, Řepa – J. Kadlec, J. Krcho, Vondřich, M. Lukeš, Unger, Klíma, Michalec, Hakl, Berný. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.
Hrálo se 2. února 2020.