Jasná postupová matematika do play off

Po sobotních zápasech posledního kola Krajské ligy ledního hokeje se našemu klubu otevřela cesta do play off. Tato cesta bude mít v neděli proti HC Vimperk svá jasná pravidla. Na osmém místě je prozatím HC Tábor B, který však včera prohrál v Radomyšli (3:2) a má stejný počet bodů jako HC Vajgar, avšak odehránu kompletní porci ligových zápasů.

Jak tedy vypadá matematika pro play-off?

Pravidlo číslo jedna: Musíme bodovat.

Pokud se nám v dnešním zápase podaří bodovat, na posledním postupovém místě přeskočíme HC Tábor B, který má  stejný počet bodů (35) a lepší mini tabulku vzájemných zápasů. Prohrajeme-li, do play off se neprobojujeme.

Pravidlo číslo dvě: K jistotě musíme získat alespoň 2 body.

Z desátého místa tabulky krajské ligy za HC Tábor a Vajgarem ze zadních pozic na play off útočí s dosavadním ziskem 34 bodů TJ Spartak Soběslav. Spartak hraje poslední kolo doma proti Pelhřimovu a lze předpokládat, aniž bychom chtěli jakkoliv podceňovat B tým Ledních medvědů, který však v soutěži zatím nebodoval, že vyhraje. Bude tedy zapotřebí, abychom proti Vimperku vyhráli alespoň za 2 body. V takovém případě bychom totiž měli na osmé příčce zajišťující postup do dalších bojů shodný počet bodů jako Spartak Soběslav, ale máme také jasně lepší tabulku vzájemných zápasů (dvě výhry).

Zlaté pravidlo číslo tři: Výhra je jistota a fandit se musí až do konce!

Je (vele)důležité přijít fandit a pomoci našim klukům k výhře!!!

Jsme jeden tým, jsme Vajgar Jindřichův Hradec!

Neděle 04.03. 2018, 17.00 hod

HC Vajgar – HC Vimperk

Foto kapitána Michala Gurky pořídil Martin Kozák.