Ne, tahle série ještě nekončí! Po jasné výhře se finále vrací do Veselí!

Krajská liga ledního hokeje v neděli 17. března nepoznala svého vítěze. Po skvělém výkonu především v úvodní a třetí třetině zvítězilo naše mužstvo ve druhém zápase finále nad Lokomotivou Veselí nad Lužnicí v poměru 6:3 a celou sérii tak vrátilo zpět na led našeho dnešního soupeře!

Na Zimní stadion Jana Marka si třetí březnovou neděli našlo cestu přes tisíc pět set sportovních fanoušků. Bez nadsázky lze konstatovat, že tolik sportovních nadšenců již dlouho žádná sportovní akce v Jindřichově Hradci nepřitáhla. Posuďte sami:

První třetinu jsme začali znamenitě a po zásazích Vojty Tržila, Michala Gurky a Josefa Mazance jsme do její poloviny vedli už 3:0. Ale i soupeř měl své momenty a na „nule vzadu“ se přičinil spolehlivými zákroky především excelentní Jaroslav Jágr!

Ve druhé třetině převzal otěže zápasu houževnatý soupeř, ale jak už bylo řečeno, i HC má svého Jardu Jágra a ten opět čaroval a měl lví podíl na tom, že prostřední dějství skončilo 0:1 ve prospěch soupeře.

Třetí třetinu však naši borci zvládli skvěle. Nejdříve si vzal slovo skvělým kouskem David Košťál. Ve vlastním oslabení za sebe poslal stahovačkou obránce Lokomotivy a pak se sám jako utržený expres valil na hostujícího gólmana, kterého překvapil blafákem a lá Tomáš Hertl.  Po konci oslabení se  ranou mezi betony již náhradního brankáře Lokomotivy prosadil Robert Procházka a na 6:1 svým druhým gólem zvyšoval výtečný Josef Mazanec ranou švihem pod břevno. Poté koncentrace našich borců polevila a dovolili jsme Veselí snížení stavu na konečných 6:3. I když poslední dva góly zápasu nic na výhře HC Vajgar nezměnily, do posledního utkání sezóny je zapotřebí se obdobným příhodám raději obloukem vyhnout!

Z lavičky celé představení Vajgaru řídil skvělý Peter Pucher, za což mu patří naše velké poděkování!

KLOBOUK DOLŮ PÁNOVÉ, DĚKUJEME ZA CELOU SEZÓNU A UVIDÍME SE VE VESELÍ!

Statistiky zdroj (jchokej):

HC Vajgar J. Hradec – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)
Góly a nahrávky: 
3. V. Tržil (J. Mazanec, Lazorišák), 4. Gurka (Kalvas, T. Tržil), 11. J. Mazanec (Lazorišák), 46. D. Košťál (Ondřej), 48. R. Procházka, 54. J. Mazanec (Lazorišák, V. Tržil) – 31. Mikeska (Chlaň, M. Čáp), 58. Arnold (Nehoda, Chlaň), 59. Nehoda.
Rozhodčí: Trnka, T. Svoboda – P. Bělohlav ml., Jan Lang.
Vyloučení: 8:8.
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
HC Vajgar: Jágr – Chmel, Jon, Popelka, Ištvánik, T. Tržil, R. Procházka, Janeček – J. Mazanec, Lazorišák, V. Tržil, Ondřej, D. Košťál, J. Heřmánek, Gurka, Kalvas, M. Stach, Havelka, Mat. Jindra, Kubín. Trenéři Peter Pucher st. a David Mihulka st.
Loko Veselí: F. Dvořák (46. D. Klestil) – M. Drs, Nehoda, L. Míchal, J. Benda, Beran, Chlaň – M. Čáp, Mikeska, Dušák, R. Benda, Arnold, Vlach, J. Míchal, Marcilis, Bůžek. Trenér Josef Vachulka.
Stav série: 1:1.