Polovinu základní části zakončila výhra nad Božeticemi

Zápas s Božeticemi nezačal dobře a již ve čtvrté minutě jsme prohrávali po střele z voleje. Skóre bylo srovnáno hned po třech minutách, kdy se trefil Heřmánek po přihrávce Vojty Tržila a v jedenácté minutě pak Pavel Jon překlopil skóre na naši stranu. Zbytek první třetiny byl ve znamení nepřesností na obou stranách.

Na začátku druhé třetiny jsme přestáli oslabení a hned poté zvýšil na rozdíl dvou gólů Zdeněk Ondřej po hezké kombinaci s Pucherem. Desetiminutovku, kdy se na ledě, kromě špatné přesilovky v jedenácté minutě, nic zajímavého nedělo, ukončil při další přesilovce střelou pod břevno Popelka, opět po nahrávce agilního Tržila. Náš pátý gól vstřelil ještě v téže minutě junior Jirka Michal. Když pak po závaru před naší brankou zlikvidoval velkou šanci soupeře gólman Jágr, šlo se do šaten za stavu 5:1.

Do třetí třetiny již nenastoupil do naší branky Jágr a vystřídal jej Lekeš. Hned v první minutě se trefil podruhé Adam Popelka po přihrávce Ondřeje (v zápase 1+3). V šesté minutě poslední části hry se prosadil i soupeř z Božetic a rozdíl byl opět čtyřgólový. Šest minut před koncem třetí třetiny zvýšil skóre na konečných 7:2 povedenou střelou z kruhu Budín.

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – TJ Božetice 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)
8. J. Heřmánek (V. Tržil, Ondřej), 11. Jon (P. Pucher st.), 25. Ondřej (P. Pucher st.), 36. Popelka (V. Tržil, Ondřej), 36. Jiří Michal (Brázda), 41. Popelka (Ondřej), 54. Budín (Ištvánik, Jiří Michal) – 4. A. Nevolný (L. Nevolný, P. Hošek), 46. L. Nevolný (Bartl).
Rozhodčí: L. Květoň – Mich. Dančišin, Jan Lang.
Vyloučení: 3:4.
HC Vajgar: Jágr (41. Lekeš) – Popelka, D. Šebesta, Jon, Budín, Ištvánik, Dúška – J. Heřmánek, Ondřej, V. Tržil, D. Košťál, P. Pucher st., Lander, Brázda, Jiří Michal, Gurka, od 41. navíc Aarts. Trenéři David Mihulka st. a Zdeněk Ledvinka.
TJ Božetice: Nový – Homola, Straka, P. Hošek, T. Hošek, Bartl, Mareš – Bartůněk, Buriánek, L. Stejskal, A. Nevolný, L. Nevolný, Pechar, F. Stejskal, M. Blažek, Hanzlík. Trenéři Roman Staněk a Radek Štědronský.

Foto: Stanislav Hladík