Prohráli, ale odešli jako vítězové. Sezóna skončila.

Po druhém zápase play off Krajské ligy ledního hokeje skončila našemu klubu sezóna. Rozhodující zápas jsme na vlastním ledě prohráli se Strakonicemi 2:3 po samostatných nájezdech.

I když se do druhého kola vyřazovacích bojů nepodíváme, můžeme být právem hrdí. Hrdí na hráče a jejich výborné výkony a přístup k zápasům, na vzkříšení jediného skutečného a tradičního hokejového klubu ve městě, klubu, který jiní téměř zničili, na skvělé fanoušky, kterých chodilo od prvního zápasu stále více a nakonec jich na poslední zápas přišlo neuvěřitelných 845!!!

HC Vajgar : HC Strakonice

2:3 po SN

Zápas byl od počátku velmi vyrovnaný a také nervózní. Hrálo se o hodně a hráči si toho byli vědomi. Nastoupili jsme se třemi třemi útočnými řadami a pěti obránci. Z různých důvodů našemu klubu chyběli Michal Stach, Tomáš Kalvas, Michal Kubín, Ondra Chmel, David Košťál i dlouhodobě zraněný Marek Koláček. I přesto jsme nakonec měli ze hry více my. Převahu jsme ale bohužel nebyli schopni přetavit v rozhodující gól. Strakoničtí hráči se často uchylovali k úsměvným hereckým etudám, kterými se snažili získat početní převahu a opět se projevila asi největší bolest krajské ligy – rozhodčí. Ale jelikož nejsme z těch, kdo by si vytvářeli alibi, je zapotřebí sportovně pogratulovat soupeři k postupu do druhého kola play off. GRATULUJEME!

První i druhá třetina skončily shodně 1:1, takže do třetí části se šlo za vyrovnaného stavu 2:2. Zápas byl ovlivněn vysokým počtem vyloučených (11:13), z nichž především jedno bylo pro naše barvy velmi bolestivé, to když ve třetí části rozhodčí vyloučili na 5 minut a do konce utkání Zdeňka Ondřeje (v zápase 2 góly) za faul kolenem. Výsledkem 2:2 nakonec skončila i poslední třetina a pětiminutové prodloužení, ve kterém jsme bohužel nevyužili  minutu a půl trvající přesilovou hru 4 na 3. V loterii nájezdů pak brali jackpot strakoničtí. Za náš klub se trefil pouze Robert Procházka.

I když prohráli, odcházeli naši hráči jako hrdinové a s hlavami nahoru. Na led jim za dnešní výkon i celou hokejovou sezónu přišli poděkovat věrní fanoušci, ostatní i po zápase stáli na svých místech a tleskali.

Děkujeme všem za podporu a rozhodně se pro tuto sezónu ještě neloučíme. Sledujte náš web, kde budeme fanoušky pečlivě informovat o dění v klubu, vyjednávání s městem Jindřichův Hradec i o tom, kdo  HC Vajgar podporuje.

JSME JEDEN TÝM, JSME VAJGAR JINDŘICHŮV HRADEC!

Foto: Martin Kozák (celou fotogalerii uveřejníme brzy)

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Strakonice 2:3 sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
3. Z. Ondřej (Navrátil), 33. Z. Ondřej (J. Heřmánek) – 20. Jar. Hřebíček (J. Švec), 25. Major (J. Švec), rozh. nájezd Dlouhý.
Rozhodčí: Pexa, F. Svoboda – Brůha, F. Strnad.
Vyloučení: 11:13, navíc Z. Ondřej (Vajgar) 5 minut + do konce, D. Papež (Strakonice) 10 minut.
HC Vajgar: T. Kubeš – Jon, Tržil, Janeček, R. Procházka, Ištvánik – Z. Ondřej, Navrátil, Jasanský, Tomšík, Lazorišák, Gurka, Havelka, Mat. Jindra, J. Heřmánek. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
HC Strakonice: Myslivec – Jar. Hřebíček, D. Kovář, D. Papež, M. Všetečka, M. Hrubý, Kordík, od 30. navíc D. Škoda – Křenek, Major, J. Švec, P. Řehoř, Dlouhý, L. Papež, Ruda, T. Růžička, Samohejl. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Hráno 11. března.
Konečný stav série: