Těsná prohra v posledním domácím zápase sezóny

Spartak Soběslav veze z našeho ledu plný bodový zisk po nedělní těsné výhře 3:4. Poslední zápas sice příliš hokejové krásy nepřinesl, ale za to nebyla nouze o bojovnost a bruslařské výkony, které předváděli v našem týmu především mladí hráči.

Bez bodových tahounů týmu Petera Puchera a Zdeňka Ondřeje, jsme bohužel ani částečný úspěch nevybojovali. Nutno dodat, že předvedenou hrou nám umožnil zůstat v zápase až do posledních minut i v podstatě velmi pasivně hrající a špatně kombinující soupeř. O body jsme definitivně přišli až v 57. minutě, kdy po chybě obrany skóroval hostující útočník Píha (v utkání 3+1). Na jeho gól jsme již reagovat nestačili.

Proměněným trestným střílením se blýskl Ota Lazorišák, tresty do konce utkání si odnesli bek Pavel Jon, který díky tomu nenastoupí v dalším zápase, a forvard Jan Heřmánek.

Ilustrační foto: Stanislav Hladík

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – OLH Spartak Soběslav 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
8. Lazorišák (Popelka, V. Tržil), 25. Lazorišák TS, 26. Brázda (J. Košťál) – 2. Píha (O. Pánek), 16. Hraňo (O. Pánek, Píha), 24. Píha (Hák), 57. Píha (Slabý, Zajíc).
Rozhodčí: M. Matoušek, L. Květoň – D. Dudáček, P. Němec.
Vyloučení: 2:3, navíc Jon (Vajgar) 10 minut + do konce, J. Heřmánek (Vajgar) 5 minut + do konce.
HC Vajgar: Pachmann – Popelka, Janeček, Jon, Dúška, Ištvánik, Budín – V. Tržil, Lazorišák, Štrajt, H. Havelka, Jasanský, J. Heřmánek, Brázda, Gurka, J. Košťál, Aarts. Trenéři Robert Procházka a Zdeněk Ledvinka.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – T. Tržil, Kanov, Jiří Kubeš, Sládek, V. Pánek, A. Čížek – Hák, Žákovský, J. Škoda, O. Pánek, Píha, Hraňo, Himpan, Mart. Novák, Zajíc, Slabý, Vl. Máca ml., Pauš. Trenér David Pánek.