V sobotu jsme soupeři odevzdali body sami

V sobotním programu Krajské ligy ledního hokeje čekal HC Vajgar domácí souboj s lídrem ligové tabulky z Českého Krumlova.

Zápas jsme, stejně jako krumlovští Medvědi, začali svižně a aktivně, i když první gólovou šanci měl Krumlov až ve vlastní přesilové hře v desáté minutě, kdy za Tomášem Kubešem zazvonila levá tyč. Od poloviny první třetiny začal být zápas zajímavý i pro domácí fanoušky. Nejprve se sice v čase 12.46, při další početní výhodě, prosadili hosté, ale hra Vajgaru se zlepšila a před brankářem hostů se pomalu zvyšoval provoz. Několikrát jsme zahrozili z předbrankového prostoru a úspěch zaznamenal 18 vteřin před koncem třetiny David Košťál. Celou akci rozjel ve středním pásmu Peter Pucher, který vyřadil ze hry dva protihráče dlouhou přihrávkou na Otu Lazorišáka a ten našel Davida Košťála. David objel bránu a překvapil rozhozeného gólmana Medvědů. Po první části hry se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

V druhé třetině jsme měli zpočátku jasně navrch. Po třech minutách se nejprve znovu prosadil náš nejlepší  muž zápasu David Košťál a o minutu později přidal další gól kapitán Michal Gurka. Jenže to bylo z naší strany bohužel vše. Do konce třetiny se trefili dvakrát i krumlovští a i druhá třetina tedy skončila smírně. Do třetí za Vajgar pro zranění a potížemi s výstrojí nenastoupili Tomáš Kalvas a Peter Pucher, v průběhu pak po úderu do nohy odstoupil i Petr Janeček. Když pak Pavel Jon nabídl soupeři chybou za vlastní bránou zvýšení na 3:4 a za dalších deset minut nešla střídat unavená přesilovková formace a Medvědi skórovali ve vlastním oslabení ze samostatného úniku, bylo víceméně jasné, že na obrat už nám síly nezbudou. Šestý gól hostů a snížení Josefa Mazance na konečných 4:6 bylo už jen kosmetickou záležitostí. Škoda odevzdaných bodů i vlastních chyb. Bylo vidět, že Krumlov není lepším týmem, ale tím, kdo neztratil koncentraci a vyvaroval se zbytečných minel.

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Slavoj Č. Krumlov 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)
20. D. Košťál (Pucher st., Lazorišák), 24. D. Košťál, 25. Gurka, 60. J. Mazanec (D. Košťál) – 13. Andrýsek (Břečka, Vondřich), 28. Vondřich (J. Krcho), 32. K. Šťastný (D. Svoboda, Svěchota), 42. Vondřich (J. Krcho), 52. K. Šťastný (Vondřich), 56. F. Čížek (K. Šťastný).
Rozhodčí: Jílek – Jan Kubeš, Polonyi.
Vyloučení: 5:4, navíc Břečka (Č. Krumlov) 10 minut + do konce.
J. Hradec: T. Kubeš – Chmel, T. Tržil, Janeček, Ištvánik, Popelka, R. Procházka – Ondřej, Pucher st., D. Košťál, D. Mihulka ml., Lazorišák, J. Mazanec, J. Košťál, Kalvas, Gurka. Trenér Zdeněk Ledvinka.
Č. Krumlov: Spáčil – F. Čížek, Malovec, Břečka (32. Gallistl), Andrýsek, D. Svoboda, Kutiš – M. Lukeš, K. Šťastný, Svěchota, Kadlec, J. Krcho, Vondřich, Michalec, Hakl, Řepa. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.