Výhru nad Vimperkem řídil Bobo. Play off je doma!!!

V neděli 4. března sehráli naši borci důležitý zápas o účast v play off Krajské ligy ledního hokeje. Potřebovali jsme za každou cenu vyhrát, a to i za dva body, neboť již předem bylo zřejmé, že Spartak Soběslav, v tu chvíli největší konkurent o účast ve vyřazovací části, doma porazí poslední Pelhřimov.

Povedlo se, povedlo se, povedlo se!

HC Vajgar : HC Vimperk 2:1 po SN

Od úvodních minut se hrál hokej na vysoké úrovni, rychlý, fyzický, útočný, o každý centimetr ledu. Vimperk, i když již měl dávno účast v play off jistou zápas nevypustil, naopak, od prvních minut nedal našim nic zadarmo.

Robert Procházka

Nakonec to byl infarktový mač dvou gólových momentů s rozuzlením až v nájezdech. První gól vsítil Vimperk zblízka až ve druhé třetině po sérii našich nepřesností před Tomášem Kubešem. Vyrovnání přišlo přesně o deset minut později z hole hrdiny utkání Roberta „Bobo“ Procházky.

To bylo tak. Ota Lazorišák v útočném pásmu vyhrál jednu z mála buly, ze kterých ho rozhodčí nevykázali, puk se dostal k Robertovi, Bobo jej posunul Zdendovi Ondřejovi na levý mantinel a objel útočníka, který ho měl na starosti. V ten moment vyslal Zdenda pas zpět Robertovi na vrchol kruhů a Robert napřáhl. Bum, prásk a obrovská radost! Srovnáno na 1:1. Stejným poměrem skončil i celý zápas a následné prodloužení, ve kterém nám soupeř nabídl přesilovou hru 4 na 3. Tu jsme ale sehráli prach bídně a tak se šlo do dovednostních soutěží.

V první sérii nájezdů se zprava nemýlil tradiční exekutor Ondra Jasanský střelou pod vyrážečku. 1:0. Vimperk vyrovnal díky hráči nám velmi dobře známého jména. Skóroval syn bývalého hradeckého hokejisty Rudolf Suchánek ml. 1:1.

V druhé sérii Zdendovi Ondřejovi při nájezdu skočil brankář daleko z branky pod nohy a vyrazil puk. Vimperk nedal, Tomáš Kubeš chytil. Stále 1:1.

Třetí řadu začal Ota Lazorišák neomylně provedeným blafákem do backhandu. 2:1. Vimperk srovnal. 2:2.

Pak se pomalu s hlavou nahoru rozjel Robert. Míchal pukem tak dlouho a tak rychle, až se mu otevřel prostor u pravé tyče. Robert moc dobře věděl, co dělá a poslal puk po ledě za záda ležícího brankáře Podskalského. 3:2.

Pavel Jon, ani kapitán Vimperku Chaloupka v poslední sadě nájezdů neproměnili. Vítězíme, vyhráváme, diváci tleskají ve stoje. A už můžeme říct:

HOŠI DĚKUJEME!

Foto: Martin Kozák

Statistiky (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Vimperk 2:1 sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
37. R. Procházka (Lazorišák, Ondřej), rozh. nájezd R. Procházka – 27. Binder (Paule).
Rozhodčí: Macák, Horáček – Jan Lang, Kubíček.
Vyloučení: 6:8.
HC Vajgar: T. Kubeš – Jon, Tržil, R. Procházka, Janeček, Kubín, Ištvánik – Tomšík, Kalvas, Jasanský, M. Stach, Lazorišák, Ondřej, Havelka, Mat. Jindra, Gurka. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
HC Vimperk: Podskalský – R. Sitter, Chaloupka, Janásek, Kačmár, Vítovec – Binder, J. Hanzal, Paule, Jan Bárta, R. Suchánek ml., J. Sitter, Jiří Lang, Fleischman, P. Novotný. Trenér Pavel Předota.