Vyjádření vedení klubu k situaci v HC Vajgar

Změny ve vedení HC Vajgar a vyjádření k situaci v hokejovém A-mužstvu

Ve středu 29. června proběhla valná hromada našeho klubu, na kterém byl, po rezignaci předsedy Jiřího Zikmunda, zvolen předseda nový, a to pan Ing. Pavel Borusík, PhD. Pod vedením Ing. Borusíka se bude v následujících dnech vyjednávat o další existenci a směřování našeho klubu a jeho jednotlivých oddílů.

Na valné hromadě byla zhodnocena sezóna krasobruslařského oddílu a představeny plány pro sezónu následující, a to včetně zamýšlené registrace do krasobruslařského svazu a navýšení hodin tréninků.

Zástupci našeho klubu se samozřejmě vyjádřili i k sezóně Krajské ligy ledního hokeje a k budoucnosti mužského týmu.

Ing. Jiří Skořepa upozornil na naprosto bezprecedentní krok několika hráčů A-týmu, v čele s Michalem Gurkou a Martinem Ištvánikem, když se ještě poměrně dlouhou dobu před skončením soutěže (leden 2020), kdy existovala reálná možnost vybojovat si účast v play-off, nechali zapsat na hráčskou listinu klubu HC Střelci pro další sezónu krajské ligy. Byť tento krok ovlivnil jejich výkonnost pro mateřský klub a mj. ohrozil financování probíhající sezóny, doposavad neměl a ani nyní nemá žádné další konkrétní právní nebo jakékoliv jiné účinky (a jmenovaní i nadále zůstávají hráči našeho klubu). HC Vajgar se od chování některých svých hráčů, především pak od jednání pana Martina Ištvánika, distancovalo a projevilo tímto hluboký nesouhlas s morálkou a přístupem hráčů ke klubu, který jim umožnil návrat z Žirovnice do Jindřichova Hradce. Konsekvence, které jejich neuvážený krok může pro naši organizaci znamenat, si musí hráči přičíst na svůj vrub a být připraveni za své kroky nést zodpovědnost.

Za A-tým se valné hromady zúčastnil pouze Michal Gurka, Martin Ištvánik svou přislíbenou účast nakonec zrušil. Michalu Gurkovi bylo nabídnuto manažerské řízení a převzetí základny mužského hokeje těmi, kdo podepsali konkurenční „hráčskou listinu“. Hráči, kteří doposavad kritizovali poměry ve svém klubu, aniž by, byť elementárním způsobem, přiložili ruku k dílu, tak mají možnost převzít odpovědnost za fungování mužstva jak po ekonomické, manažerské, ale i sportovní stránce.

Výše uvedené jednání některých členů A-týmu má již své důsledky a dopady do juniorky HC Vajgar, která je nucena, vzhledem k finanční situaci u družstva mužů, se kterými junioři trénovali, hostovat v Pelhřimově a dalších týmech.

O budoucnosti mládežnického hokeje se bude ještě v tomto měsíci dále jednat, a to i v souvislosti s možností převzetí části základny klubu HC Střelci, proti němuž, a jeho statutárním orgánům, je v současné době vedeno svazové i trestně právní řízení pro podezření ze zneužití dotací za neoprávněné starty neregistrovaných členů (a hráčů jiných klubů) na registrační karty bývalých hráčů. Tím patrně mohlo docházet k pobírání dotací na tzv. „černé duše“, tedy hráče, kteří již hokej za klub nehrají a dále zneužití hráčů jiných klubů, aby na tyto nezrušené registrace nastupovali a umožnili klubu jak setrvání v soutěži, tak dosažení významně lepších výsledků. I to je z našeho pohledu, bohužel, tvář a odraz morálky panující v jindřichohradeckém hokeji, která tak vrhá špatné světlo na celý hokej v našem městě. HC Vajgar se od těchto praktik však zásadně distancuje.

Vedení HC Vajgar Jindřichův Hradec.

Zápis z valné hromady ZDE.