Zápas s Milevskem se oslabené sestavě nevydařil

Ve sváteční neděli 17. listopadu jsme na domácím ledě přivítali soupeře z Milevska. Již předem bylo jasné, že budeme muset napnout všechny síly, abychom „urvali“ body. Z rozličných důvodů v sestavě totiž chyběli zkušení forvardi Mazanec, Lazorišák a nejzkušenější Peter Pucher.

Do branky našeho týmu se na úvod postavil Tomáš Kubeš, kterému se zápas, i z důvodu slabé obrany před ním, nevydařil a byl ve druhé třetině a čtyřech obdržených gólech střídán Matějem Pachmanem.

Po první třetině jsme tedy hráli nerozhodně 1:1. Ve druhé již stav na světelné tabuli ukazoval 2:5, když po gólu Milevska po 15 vteřinách snižoval navrátilec do sestavy Zdeněk Ondřej (v zápase 1+2). Poté ještě zazvonil o horní tyč puk vystřelený Adamem Popelkou, ale to bylo z druhého dějství vše a do šaten se odcházelo za stavu 3:5.

Zrcadlově obrácená situace se opakovala ve třetí třetině, když po snížení na 4:5 Davidem Košťálem po vhazování a zaváhání obrany a brankáře Matěje Pachmana opět zvýšili hosté na rozdíl dvou gólů. Na 5:6 pak ještě snižoval šest  minut před koncem Lander. Poté se nechal, 4 minuty před poslední sirénou, vyloučit kapitán Michal Gurka a v oslabení tutovku nevyužil sám před gólmanem opět Lander. Vzápětí, ještě v přesilové hře, zvýšili milevští na konečných 5:7.

Foto: Stanislav Hladík

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Milevsko 5:7 (1:1, 2:4, 2:2)
3. Popelka (Ondřej, J. Heřmánek), 21. V. Tržil, 34. Ondřej (V. Tržil), 50. D. Košťál (Popelka, Ondřej), 55. Lander – 2. Š. Kadilák ml. (J. Müller), 22. Pouch (Mich. Jelínek, Jíška), 26. Pouch (Čunát), 27. Radosta (J. Müller, Hastrman), 34. Š. Kadilák ml. (T. Bílek, A. Hájek), 51. Čunát (Radosta), 58. Š. Kadilák ml. (Šimák,. A. Hájek).
Rozhodčí: Trnka – Mart. Šesták, Karlín.
Vyloučení: 5:6, navíc Ištvánik (Vajgar) 10 minut.
HC Vajgar: T. Kubeš (27. Pachmann) – Popelka, Ištvánik, Jon, Janeček, Budín, P. Pucher ml. – V. Tržil, Ondřej, J. Heřmánek, D. Košťál, Lander, Brázda, Kalvas, H. Havelka, Gurka, Jiří Michal. Trenéři David Mihulka st., Robert Procházka a Zdeněk Ledvinka.
HC Milevsko: Panec – A. Hájek, Bouška, Hastrman, Čunát, Jíška, Růžek – T. Bílek, Šimák, Hamerle, Radosta, J. Müller, Fořt, Mich. Jelínek, Pouch, Š. Kadilák ml. Trenér Michal Štych.